Názory ke článku Nemám čas cvičit. Nemám čas jíst pravidelně. Poznáváte se?

_ Tonda aura:73
1. 2. 2017 14:25 Nový

Knižecí rady

celé vlákno

Tohle sice zní hezky, ale skutečně to jsou knížecí rady. Drtivá většina lidí nemá zdravou výživu jako svůj job, ale normálně chodí do práce na 9 hodin, další dvě stráví na cestě a mají rodinu, a další povinnosti a volnočasové aktivity.

Připravovat si denně pět jídel je prostě taková časová zátěž, že je to těžko vydržet dlouhodobě. Proč nenavrhnout řešení, které sice nebude ideální, ale bude to změna k lepšímu, ale hlavně to nebude znamenat zásadní časovou zátěž a tedy to bude dlouhodobě udržitelné.

misabalu
misabalu (neregistrovaný) 85.135.34.---
2. 2. 2017 10:38 Nový

Re: Knižecí rady

celé vlákno

No, nevěřil bych, ale už 3 roky jsem přešel na tento režim. A věřte, že příprava dvou svačinek trvá cca 10 minut. Dvě svačinky, jeden oběd, to je při snídani doma cca 12 hodin času pokrytý jídlem. Je to v hlavě!

witness
witness (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
2. 2. 2017 21:45 Nový

Re: Knižecí rady

celé vlákno

To uplně nesouhlasím. Chodím do práce + cestování do/z práce mi opravdu zabere ty 2hod denně, mám dvě děti na 1. stupni ZŠ a přesto stíhám přemýšlet o tom, co budu jíst - a hlavně o tom, co bude jíst moje rodina.

Zabere mi to cca 20min týdně, kdy rozplánuju jídelníček na týden dopředu vč. svačinek, rodina odsouhlasí, popř. připomínkuje. Další cca hodinu-dvě věnuju týdennímu nákupu podle seznamu. To mi tak moc času nepřijde.
Večeře jsou většinou do 1/2hod hotové a vařím množství tak, abych měla i druhý den na oběd (rodina mají obědy v práci/škole). Dětem chystáme svačiny na dopoledne i odpoledne, takže přichystat svačinu i pro nás je opravdu minimum času navíc. Zrovna tak minimum času zabere vystoupit o dvě zastávky autobusu dřív a dojít domů svižnou chůzí.

Člověk opravdu nemusí trávit hodiny cvičením a vařením ukrutně zdravých a složitých jídel, a nemusí utrácet haldu peněz za "superpotraviny" - stačí se trochu zamyslet, věci si rozplánovat a taky občas pomůže přestat se vymlouvat a překonat lenost:)