Názory ke článku Fruktóza: stejně negativní jako jiné cukry

mám řešení
mám řešení (neregistrovaný) 95.80.217.---
6. 11. 2014 9:46 Nový

Re: Fruktóza: stejně negativní jako jiné cukry

celé vlákno

Každý ať si sladí čím chce, je to to poslední co nějak zásadně ovlivní vaší obezitu. Hlavní je pohyb a pak chroupejte kostky cukru a zapíjejte medem. Tím pohybem myslím, třeba že v Praze nebudete jezdit 1 zastávku, ale ten kousek ujdete.

branob
branob (neregistrovaný) ---.orange.sk
7. 11. 2014 10:00 Nový

Re: Fruktóza: stejně negativní jako jiné cukry

celé vlákno

Cukor a sacharidová strava ako taká ale obezitu ovplyvňuje celkom výrazne. Pozrite sa, čo sa stalo s Amerikou, keď na podnet nechvaľne známej štúdie (vďaka ktorej dodnes démonizujeme tuky) nahradila vajcia so slaninou "zdravými" cereáliami.

Veterán
Veterán (neregistrovaný) ---.starnet.cz
6. 11. 2014 17:08 Nový

Cukr není jed

celé vlákno

http://www.national-geographic.cz/detail/cukr-neni-jed-aneb-sladka-obrana-46690/#.VFucjme4ZnI

Prostě jednou tuky, pak cholesterol a dnes cukry. Strašíme, strašíme, strašíme, své knižní bludy dobře prodáváme...

Honzas
Honzas (neregistrovaný) 194.228.11.---
6. 11. 2014 20:52 Nový

Re: Cukr není jed

celé vlákno

Ono dost záleží jakou formou ten cukr v potravě přijímáme. Pokud je společně s vlákninou, t.j. v ovoci, vstřebávání cukrů je výrazně pomalejší, než v případě cukerného roztoku (nápoje).

EC
EC (neregistrovaný) ---.klfree.cz
6. 11. 2014 21:26 Nový

Re: Fruktóza: stejně negativní jako jiné cukry

Upravil bych, ze glukozo-fruktozovy sirup by mel mit vyssi obsah glukozy nez fruktozy. V tom nazvu zalezi (aspon v CR) na poradi. Oproti tomu fruktozo-glukozovy sirup bude mit vice fruktozy. Vysokofruktozovy kukuricny sirup muze mit vice fruktozy i vice glukozy - zalezi na zpracovani. Obsah fruktozy v procentech se uvadi i v cisle, napr. HFCS 42 je kukuricny sirup se 42 procenty fruktozy, HFCS 55 pak ma procent fruktozy 55.

Procházející
Procházející (neregistrovaný) 176.10.100.---
6. 11. 2014 21:58 Nový

Fruktóza způsobuje průjem

Zbytečné starosti. Příliš mnoho fruktózy způsobuje průjem. U někoho již docela malé množství (než tělo přivykne), takže když někdo celý život neviděl med nestačíte se divit co s ním udělá pár lžiček.

autor clanku
autor clanku (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
7. 11. 2014 0:20 Nový

ano, souhlasim

celé vlákno

ano, souhlasim: presne jak zde v komentarich zni vetsinovy nazor, opatrny zaver ma byt, ze fruktozou netreba byt posedly a soucasne netreba ji vyhledavat, neni-li clovek diabetikem.
jinak ze v case x se doporucovalo x1 etc. a zitra se bude zase rikat neco jineho nez dnes - to je pravda, na druhe strane - proc nesledovat aktualni vyzkumy, samozrejme i s nutnou skepsi? muze byt, ze obcas se skutecne objevi neco zasadniho i v necem tak vagne definovanem jako je "zdrave stravovani". (v zasade je to prece prirodni veda, genetika, biochemie...)

EC
EC (neregistrovaný) ---.unet.vse.cz
7. 11. 2014 14:16 Nový

Re: ano, souhlasim

celé vlákno

(v zasade je to prece prirodni veda, genetika, biochemie...)

To ano, ale je zde casto problem provadet kontrolovane experimenty a system zivotni prostredi X zivotni styl X genetika ma tolik parametru, ze k jejich aspon trochu solidnimu odhadu na zaklade prosteho pozorovani by bylo zapotrebi dost mozna vice lidi nez kolik jich zije.

Nezbyva nez se prohrabat vice nez 99 % balastu k necelemu 1 % slusnych vyzkumu, nektere veci jenom odtusit a verit, ze jsme se nespletli.

sarlot.ka aura:10

Fruktóza

Mám za to, že fruktozu do sebe dostávám hlavně v ovoci a to snad na organismus (v rozumných dávkách) negativně nepůsobí. Pokud je zdrojem fruktózy med, za mě je přeci zdravější než bílý cukr... Úplně nevím, jak článek pobrat.

murari
murari (neregistrovaný) 89.239.10.---
2. 5. 2017 9:45 Nový

Masožravci spekulujou

A samozřejmě že tu studii škodilovosti ovocných cukrů dělali masožravci ani by mě to nepřekvapilo!!!